15.05.1999
Krásná hora s kletrem Naturfreundweg - Traunstein (1691)
Janou, Herma, Petr, Vojta, Libor, Zdenek

Na hory

Za nechutně zamračené oblohy a nepříznivé předpovědi počasí se po dlouhé pauze opět vydáváme se sportturistem do Alp. Před námi je znovu Traunstein, brána solné komory. Z původní sestavy nám vypadli Hronci v důsledku přetržení achilovky a Šéďa vzhledem k obavě z klettersteigu. Vyrážíme tedy: Vojta s Janou, Herma, Petr, Libor a já.

Místo už je nám vesměs známé a tak se těšíme na výstupovou cestu - klettersteig Naturfreundeweg, která je v atlasu popisována jako mírně obtížná, ale vzdušná, což vskutku sedí. Vrchní část kopce je v oblacích, ale dole je celkem hezky a tak užíváme nádherných rozhledů, o které není při výstupu nouze. Klettersteig začíná záhy a to příkrými žebříky, pod nimiž někteří otáčejí, většina nasazuje úvazky, suveréni jako Libor jdou volně. Výstup je opravdu fantastický, stěna strmá, ale ne obtížná, jištění je příjemné (zvlášť pro nás, co se bojíme), ale ne nutné.

Nahoře jsou bohužel mraky, viditelnost jen příležitostná, místy spadne pár kapek, chvilku sněží. Po návštěvě obou chat sestupujeme normální cestou, na Kaisertischi se rozdělujeme, pár lidí se vrací před Grunberg, většina kolem jezera. Když docházíme, spouští se urputný liják.