někdy na jaře 2006
Jirka, Honza, Vojta, Jana, Zasa, Lucka Waldhegerů, Maty, Eliška, ...

Jak to vzniklo

Jelikož byly zrušeny pravidelné jednodení akce Sázava pořádané FELem, napadlo nás, že by se v rámci studenstkých klubů mohla akce přeci jen uskutečnit. Nejvíce se toho asi ujal Jirka a Kačka - zástupci klubů Sinkuleho koleje a Orlík. Zajistit lodě, dopravu, nějákej ten plakátek - nezdá se že by to mohlo být nějak náročné. Ze začátku slibovalo účast spousta lidí, ale jak to tak bývá, tak se to pak začlo hodně měnit. Z toho planuly problémy při zamlouvání lodí. Do toho se ještě vmísilo špatné počasí a velký stav vody, při kterém půjčovny nechtěly půjčovat kánoe, ale jenom rafty. No bylo to moc zajímavé.

No nicméně jsme se jednoho sobotního rána vydali směrem do HavlBrodu. Jako zázrakem se udělalo i krásné počasí, Matouš dobře dojel na kole a dorazila i Lucka. Nastalo dlouhé zapůjčování raftů a hrozné zmatky. Ani nebylo domluveno, kdo s kým pojede a tak se stalo to, že na mě nějak nezbylo místo a jel jsem nakonec s Oťasem a jeho partou. Vody bylo opravdu dost, takže daly jezdit přímo šlasnou. Bylo to pěkně ledové, ale to odvážnám nezabránilo v koupačce. Před Újezdem se měním s Eliškou, která se opět ukazuje jako prvotřídní koketka a připoutává si celý Oťasův raft. Naštětí ji po párku v Újezdu (a po málem otřesu mozku, kdy mě chtěla vlastní žena zabít zakrývající tuto touhu pouhým chtíčem po cukrátku) získáváme zpět a jedeme v poddimenzovaném raftu, což nám přišlo patrno hlavně když jsme se zadrhli v jedné šlajsně a s Jirkou jsme museli předvádět vyšperkované gymnastické prvky. Počasí opravdu přálo a tak už se ke konci necháváme jen unášet. Ke konci přihází dokonce bitva v házení lidí do vody.

Ke konci řešíme už jenom malé nepříjemnosti s jedním ukradeným pádlem a hrajeme frisbee na fotbaláku. A pak už šup na vlak a domů. Zase jeden super vyvedený den, o kterej se prakticky nejvíce postaral Jirka - takže doufám, že příště to zopakuje. A hádejte kolik lidí nakonec jelo z Orlíku? 2 - já a Jana.