2. února - 4. února 2007
Jana, Honza, Maty, Vojta, Martin, Eliška, Miloš, Tomáš, Aleš, Kuba, Maruška, Vojta Žárských, Kubouš, Krištov, Bára, Josefka, Réza, Tomáš, Matouš, Lenka, Jirka, Jana, Adéla, Standa, Eliška, Peťa Šťovíček, ...

Letošní Jelenov

Tak jako každej rok vyrážíme na Jelenov. Tentokrát se to nese v duchu nepřipravenosti, nikdo nemá čas o tom přemýšlet, nikdo neví jestli skutečně pojede, či nikoli. Proto Matouš zve dost lidí, z loňska máme zkušenost, že všichni odřekli a my tam nakonec zbyli sami. Kuba dlouho neví jestli pojede a protože není sníh, tak se rozmýšlí. Kačka jede do Plzně a Lucka W. to taky balí s nějakou divnou výmluvou, že si myslea, že je to až za týden. Pepovi se nemůžeme pořádně dovolat. Aby toho nebylo málo my s Jančou onemocňujeme a jsme přes týden doma.

Sníh nakonec napadá, takže Kuba kupuje letenku a přijede. Takže je pátek večer a my můžeme s Martinem a Matoušem vyrazit. Už v třeboni máme asi hodinu zpoždění a pak se Martin od Matouše dozvídá, koho všechno bude muset vyzvednout. No nakonec s dovoláváme i Elišce, že prej je na Lipně s Milošem a že taky jedou. Na vysčítáváme to a dostáváme se k ohromým číslům lidí. Jen od Josefky napočítáváme asi kolem dvanácti lidí, k tomu se přidá patnáct nás a ještě tam rej bude pan Velek se s vou milou. Tak uvidíme. Martin nás vyhazuje na Čenkárně a jede na rozcestí pro Honzu a pro Žárský. Honza se včera vožral a tak se rozmýšlel, jestli vůbec pojede. Naštětí měl už koupenej lístek. Srabi jedou horem, takže se nemusí rvát do strašného kopce. My ano. A protože jsme po nemoci, tak jdeme krok co krok. Máme ještě spousta věcí protože týden na to míříme do Irska a Anglie.

Kuba Nedbalů nakonec míří z Budějc s Tomášem Imrichů a Peťou Šťovíčkem, který právě udělal státnice. Ale prej maj nějaký legrační auto, tak uvidíme jestli dojedou. Do chalupy vcházíme s respektem, a Matouš se náš počet, který rovnou vybaluje, snaží zamlžit tak, že prej Kuba přijel až z Anglie. Lidi od Josefky jsou namačkaní nahoře a hrajou nějakou hru. Některé si pamatujeme. Po tom co dorazili Žárští a Eliška, Miloš, Martin a Honza se osmělujeme a jdeme si sednout dolů. Tam dostáváme smsku ve smyslu, ať se prej nesmějeme, že prej Kuba s Tomem a Peťou nedojedou,že jim bouchlo kolo a pak ještě jedno u auta. Noc přečkávaj na nádraží někde u hluboký a ráno se dostanou na čenkárnu busem a vlakem. Dlouho do noci hrajeme nějaké hry a pak šup spát. Trháme rekord chalupy (nakonec nás tam bylo 32), taže se všichni ani nevejdeme nahoru do ležení a někdo spí v lednici.

Ráno trochu bugatíme a pak už nás většina opouští a jede běžkovat na Modravu. My se flákáme v chalupě, bugatíme, hrajeme a učíme se fotit s naším novým foťákem. Když už si myslíme, že jsme moc líní, tak se svalujeme dolů na pivo a předstíráme, že jsme si prohlídnout elektrárnu na Otavě. Večer se zase hrajou hry a spíš se povídá. Matouš chce celý víkend hrát hru na kontinenty, ale na 4 hodiny se zadrhává různě po chalupě, takže se na to nějak nemůže dostat. Já se dozvídám, že před soutokem Vydry a Křemelný je elektrárna, která je poháněna předem, několika stovek metrů.

V neděli ráno jdeme bugatit na vedlejší kopec a pořádáme nejdříve slalom a pak volné jízdy. Každý jezdí jak umí. Perlí nejvíce Matouš od Josefky na běžkách. Eliška s Milošem jsou zase někde na běžkách, takže na obíhačku zbudy minimálně času, a už se balíme a kolem páté hodiny sedáma na autobus a frčíme s Honzou a s pár Josefkovic do Prahy. Opět jsme si sedli, a to bylo zase strachu. Cesta se odvíjí v duchu Honzisovinýho řešení co s načatým životem, což vede ne jenom jeho k zamyšlění. No s kašlem, ale ustáli jsme to.

obr1
obr2
obr3
obr4
obr5
obr6
obr7
obr8
obr9
obr10
obr11
obr12
obr13
obr14
obr15
obr16
obr17
obr18
obr19
obr20
obr21
obr22
obr23
obr24
obr25
obr26
obr27
obr28
obr29

Šumavská idilka

Akorát na náš víkend napadl sníh

Cesta těch, kteří se nechtěli šplhat z Čenkárny

Hygienu jsem letos raději vynechal

Kamená chalupa se musí pořádně vytápět

Nejlepší je si to načasovat tak, aby člověk musel co nejméně

Každý si nějakou zábavu našel

Letos nás bylo opravdu hafo

Kubouš se chtěl prospat o trochu déle

A to už je pár fotek ze závodů

Bugatkové závody

Bugatkové závody

Bugatkové závody

Bugatkové závody

Bugatkové závody

Bugatkové závody

Bugatkové závody

Bugatkové závody

Bugatkové závody

Kubouš ještě před tím než si narazil kule

Bugatkové závody

Bugatkové závody

Bugatkové závody

Společný sešup

Bugatkové závody

Bugatkové závody

Matouš perlil na běžkách při sjezdu

Probírání strategie jak na to

Fešák Aleš